Спілка рибалок Васильківська Стугна

Громадська органiзацiя. Ласкаво просимо!

Навігація сайту: САЙТ » СТУГНА » Історія
Субота, 19 січ. 2019
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Про Васильків

e-mail Друк
Город ВасильковІсторія Василькова

Васильків (Васильков)- районний центр в 40 км від Києва, займає територію 21 кв. км, з населенням 39,1 тис. чоловік. По території міста тече річка Стугна.
Археологічні знахідки свідчать, що вже у ІІІ тисячолітті до нашої ери на території міста були поселення представників трипільської культури. Учені датують виникнення міста 988 роком. Заснував його київський князь Володимир Святославович і назвав Василевом – своїм новим іменем, одержаним після прийняття християнства.
Перша літописна згадка про Васильків належить до 996 року, коли князь Володимир зазнав тут поразки в битві з печенігами. Вже тоді Василів відіграв помітну роль в економічному та політичному житті русичів. Тут пролягав так званий Васильківський торговий шлях з Русі до країн Західної Європи. За містом утворилася слава й важливого стратегічного пункту: земляні вали і глибокі рови, заповнені водами Стугни, були відчутною перешкодою для численних ворогів, які прагнули захопити Василів – вигідний плацдарм на підступах до Києва.
Як свідчать дослідники, у Василеві народився давньоруський церковний письменник – полеміст, ігумен Києво–Печерського монастиря Феодосій Печерський (бл. 1036 – 1074 рр.), автор багатьох послань, повчань, “слів”.
У 1157 році після князівських змов та інтриг місто дісталося в удільне володіння Василькові Юрійовичу, синові київського князя Юрія Володимировича. Звідси й походження нової назви – Васильків. З 1240 року місто захопили ординські завойовники.
У другій половині ХІІІ століття Васильків перейшов у володіння Києво–Печерського монастиря, а в середині ХІУ століття разом з Київськими землями відійшов до литовської держави. Великих руйнувань зазнало місто під час національно – визвольної війни 1648–1654 рр. під проводом Богдана Хмельницького проти польської шляхти. У 1658 під Васильковом російським воєводою Юрієм Барятинським був розбитий брат гетьмана Івана Виговського Костянтин з військом.
Наприкінці ХVІІ у місті з’явилися ремісницькі цехи: шевський, ткацький, кравецький, теслярський. Васильків перетворився на значний торговельний, ремісничий та прикордонний пункт. З 1797 року після приєднання Правобережної України до Росії Васильків став центром повіту, а в 1852 отримує власний герб.
У середині ХІХ – на початку ХХ століття Васильків (Бурение скважин Киев) швидко розвивався. Населення його займалося переважно хліборобством, чумацьким промислом, торгівлею, ремісництвом. Діяли тютюнові фабрики, миловарня, пивоварний, цегельний і шкіряні заводи. Тоді ж почала функціонувати лікарня на двадцять ліжок з обслугою із чотирьох лікарів і п’ятьох фельдшерів. Освіту міста представляли двокласне училище, п’ять чоловічих і одна жіноча школи грамоти. В 1826 став центром повстання Чернігівського полку.
У липні 1921 року Васильків віднесено до категорії селищ міського типу, а навесні 1923 року він став райцентром. 1935 року Васильків віднесено до категорії міст.
На північній околиці міста розташований аеродром, на якому в радянський період розміщувався 146 Гвардійський винищувальний авіаційний полк в/ч 23234, озброєний 41 винищувачем МіГ-25ПД. В період незалежності Україна полк було розформовано, на його основі було створено «авіаційне крило» з 10 літаків Міг-29 для прикриття Києва з південного напрямку.
Історичні пам'ятки: Змієві вали, собор Антонія і Феодосія (1765), Микільська церква (1792).

СТАТИСТИКА САЙТУ

badge-soon
  • ОС : Linux w
  • PHP : 5.2.17
  • MySQL : 5.6.27-75.0-log
  • Час : 18:31
  • Кешування : Виключено
  • GZIP : Виключено

ХТО НА САЙТІ

На даний момент 83 гостей на сайті