Спілка рибалок Васильківська Стугна

Громадська органiзацiя. Ласкаво просимо!

Навігація сайту: САЙТ » ДАРГ » Новини Держрибагенства » Знищення знарядь незаконного вилову риби
Понеділок, 10 груд. 2018
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Знищення знарядь незаконного вилову риби

e-mail Друк

Назва статті24 листопада 2011 року на території навчально-матеріальної бази Головрибводу «Вигурівщина», відбулося знищення 2200 браконьєрських знарядь незаконного вилову водних біоресурсів, вилучених інспекторами Київдержрибоохорони в другому півріччі на водоймах Київщини. В столичному регіоні з початку року загалом було вилучено понад 4500 заборонених знарядь лову, серед яких переважну більшість (4410 шт.) складали браконьєрські сіті. Окрім сітей були утилізовані також популярні в браконьєрському середовищі остроги, «павуки», знаряддя електролову, «телевізори» та інші засоби варварського знищення іхтіофауни наших водойм.

В умовах змін природних, соціально-політичних та економічних обставин, погіршення загального стану запасів та відтворення водних біоресурсів існує нагальна потреба значного збільшення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів. Саме тому, за словами голови Державного агентства рибного господарства Віктора Дроника, основним завданням держави на першому етапі реформування рибної галузі стала робота з посилення вимог природоохоронного законодавства.

Заборонений імпорт в Україну електровудок, монониткових сіток, інших засобів заборонених Законом.

Відповідно збільшиться й відповідальність за незаконний вилов цінних видів риб.

Декілька днів тому була прийнята постанова Кабміну «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів».

Стосовно цінних видів риби тут передбачено підвищення обсягів відшкодування в середньому в 17 разів, а по окремим видам до 100 разів. Ми сподіваємося, що це стане серйозним аргументом у боротьбі з хижацьким ставленням до вилову водних біоресурсів.

Держрибагентство в співпраці з громадськими організаціями підготувало пропозиції до внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими передбачається значне   підвищення штрафних санкцій осіб за порушення правил рибальства, що додатково сприятиме посиленню   відповідальності за правопорушень на водоймах. Згідно цього документу штрафи за незаконний вилов риби буде збільшено у 100 разів за кожну особину. Один із зареєстрованих у Верховній Раді Проект Закону „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства)” № 8447 від 27.04.2011. пропонує внести зміни до відповідних статей КУпАП, згідно яких, наприклад, за порушення правил рибальства штраф становитиме від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів, при тому, що сьогодні сума штрафу сягає від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів. За грубе порушення правил рибальства пропонується нараховувати від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. На сьогодні за це передбачено штраф від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів.

На думку Віктора Дроника, збільшення покарання як по штрафах, так і розмірах відшкодування за завдані збитки рибному господарству України, надасть можливість звести до мінімуму браконьєрство на наших водоймах. В цьому питанні Держрибагентство, також, покладається і на активну допомогу громадськості та ЗМІ, з якими налагоджена тісна співпраця.

Зазначимо, що сьогодні на водоймах України охороною водних біоресурсів займається 800 інспекторів територіальних управлінь держрибоохорони. Більшість з них з честю виконують свої обов’язки з охорони рибного багатства нашої країни. Сьогоднішній захід красномовно символізує певний підсумок їх нелегкої щоденної роботи.

СТАТИСТИКА САЙТУ

badge-soon
  • ОС : Linux w
  • PHP : 5.2.17
  • MySQL : 5.6.27-75.0-log
  • Час : 11:54
  • Кешування : Виключено
  • GZIP : Виключено

ХТО НА САЙТІ

На даний момент 118 гостей на сайті